Červenec 2012

Soutěž! Znáš zeleninu?

29. července 2012 v 14:29 | Hvězdulka |  Kvízečky
Takže, protože jsem se po roce opět začala dávat foto-příběhy, tentokrát však s králíkem. Kdo je čte mohl se v prvních dvou dílech dozvědět, že Lily chce pěstovat zeleninu. Proto jsem vyfotila všechny možné plody co máme zatím na zahradě. A tady je máte. Spojíme to i se soutěží!

Co můžeš vyhrát?
1.místo - reklama* na mém blogu 3 měsíce + fotka nějakého zvířat (můžeš si vybrat) s věnováním, kterou ti dovolím vystavit si na blog

2.místo - reklama* na mém blogu 2 měsíce + fotka nějakého zvířat (můžeš si vybrat) s věnováním, kterou ti dovolím vystavit si na blog

3.místo - reklama* na mém blogu měsíc + fotka nějakého zvířat (můžeš si vybrat) s věnováním, kterou ti dovolím vystavit si na blog

Pro všechny zúčastněné - reklama* na mém blogu na týden

* reklama= vystavím tvoji adresu a jméno do mých OBLÍBENÝCH

Jak se přihásit?
Do komentářů vyplníš:
____________________________________________________________
• Jméno (přezdívku)
• Adresa blogu
• Odpovědi na otázky
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
__________________________________________________________

!Tady je soutěž!

(Neopisujte nikdy nevíte jestli ten před vámi nemá všechno blbě ! )

Článek

28. července 2012 v 12:03 | Hvězdulka
Ahojky sem na dovolený a tenhle článek sem dělala někdy před takže teť nebudu odpovídat na komentáře:D
zrovna teť bych měla sedět v autě :D

Králičice Lili

26. července 2012 v 9:28 | Hvězdulka |  Morčata a králíci
!!Fotka králličice Lili!!¨

PZF - 2. Začátek farmaření

25. července 2012 v 20:34 | Hvězdulka |  Příběhy z farmy
V minulém díle ste si mohli přečíst: Králičice Lily se vydá za dobrodružstvím na farmu svého strýčk, který se odstěhoval. Chystá se tam začít farmařit a žít svůj samostatný nový život. Loučí se s rodiči a přijíždí na farmu kde ji čeká pustina. Okolí je však přívětivé a všude okolo rostou květiny a ovoce.

Druhý den šla Lily na obchůzku svých majetků. Zkoumala co se nejvíc pěstuje a co by bylo výhodné pro ni. Radila se s ostatními farmáři, ale nakonec se rozhodla pro pěstování květin. Řekla si že začne něčím co stihne vypěstovat ještě tenhle rok.

Květinky byly voňavé, králičice sklidila jejich semínka ale rozhodla se že nejsou příliš levné na to aby jich měla pole, ani příliš hezké na to aby uchvátili pozornost a ani moc chutné, aby jimi nakrmila svoje bříško. Takže se rozhodla, že bude pěstovat mrkvičku. Ta už byla o něco chutnější, jenže po čase se jí přejedla a měla jí plný sklep.
Nevědela co si počít a tak zašla za vyhlášenou farmářkou celé vsi. Ta ji poradila že pro ni bude nejlepší omezit mrkev a místo toho začít pěstovat zelí, kapustu a mezi to může připlést i trávu. Kterou když bude udržovat bude vynikající a bude výstavní a tak předejde nemocem. Protože zdravá a chutná tráva se najde jen v Kvítečkově takže na tom i vydělá.
Kríličice se tedy rozhodla že příští rok zasadí tyto rostlinky. Potom se ale zalekla co když bude šeredné
počasí? Co potom? Rozhodla se zajít za věštcem moudrým Ferdou až na posvátnou horu. Když vstupila do zatuchlé chajdy zděsila se vypadal ukrutněji než se povídalo...

PZF - 1. Příjezd králíčka

25. července 2012 v 20:00 | Hvězdulka |  Příběhy z farmy
Jednoho rána se králíčice probudila. Maminka nestačila koukat jak rychle vylezla z postýlky, ale to už si to ťapkala do koupelny kde se rychle přestrojila a vyčistila si zoubky. Tatínek ani nezaregistroval, že jeho dcerka už snědla snídani a drží v ruce dopis, který jim včera přišel.
Když v tom králičice Lily spustila: " Tatínku a maminko, rozhodla jsem se že se na strýčkovu farmu vydám a budu tam farmařit a bydlet. Už jsem dospělá takže se o mě nemusíte bát. Rozhodla jsem se tak protože je mým snem, stát se farmářkou a myslím že ta farma je správná příležitost k tomu abych to zkusila. Farmu tedy nemusíme prodávat, ale nastěhuji se do ní já. Nebojte kufry už mám sbalené a vlak mi jede za 30minut."

Maminka se nestačila divit udiveně zírala až se rozplakala, tatínek jásal že jejich dcera má konečně nějaké cíle do budoucna a že se nechce jen tak poflakovat doma. Oba se s ní rozloučili a odvezli ji na nádraží. Kde se loučili ještě dalších 10 minut. Lily byla taky smutná že odjíždí, ale už se jednou rozhodla a nemínila to vzít zpět.

Je přeci jen velká a chce zažít dobrodružství a poznat nové kamarády. V tom se přiřítil vlak a cestující nejdříve vystupovali a poté ti co chtěli jet dále nastoupili a v tom se vlak rozjel. Průvodčí zapískal, Lily poslala rodičům vzdušnou pusu, tatínek mával a maminka upustila další slzičku a zárověň omdlévala.
Vlak s Lily uháněl co mohl, jako by chtěl snad někoho donat, ale Lily to barla tak že tam aspoň budou rychleji. Mezitím si četla svůj oblíbený farmářský časopis a upíjela mrkvový džus, co ji ještě maminka stihla přichystat. V tom se vlak s hrknutím zastavil a průvodčí ohlásil stanici " Kvítečkov, konečná vystupovat!!" "My už jsme tady?" s poděšením ve tváři si pro sebe řekla Lily.
Kvítečkov byl krásný, oplýval květinami, ovoce jenom zářilo, zelenina se planula a všude bylo vidět, že letošní úroda se opravdu povede. Jen jedno pole bylo spíše zaplevelené, místy jen s hlínou a potom to uviděla. Byl to domek se zahrádkou a dvěmy roztáhlými poli. Přesně ten co jim poslal strýček na fotce. Zděsila se, mezi všemi těmi krásnými sady a poli plnými zeleniny to vypadalo zpustle, cítila se trapně i když vůbec neměla proč.
Přiběhla až k domu, klíčem který měla v dopise domeček odemkla nadechla se vůně, která se linula po domě. Byl to dřevo s levandulí. Když prošla domem, zjistila že je vevnitř zachovalý a dá se v něm bydlet. Kromě prachu který pokryl uklizené místonsti tam nebylo nic. Ani žádná myška ani pavučiny, byl to jinak krásný domeček. Spokoje se uvelebila na posteli a rozhodla se, že otře prach a tak to taky udělala. Když bylo naklizeno spokojeně vyšla ve slunečních brýlích ven, roztáhla si deku a rozvalila se na trávníku. Pozorovala okolní obyvatele jak hospodaří a trhají plevel, v tom ji došlo že ji čeká ještě spousty práce.
Rozhodla se, ale pro válení! Byla příliš utahaná na to aby ještě dnes pracovala.


Noví dess

24. července 2012 v 11:41 | Hvězdulka
Mám noví dess!!
od Emili dělá moc hezké desingi
a kdybyste nějakej potřebovali tak jí řekněto ona vám ho určitě udělá :D
brzo odjíždím na dovolenou(do Chorvatska) ale pokusím se sem dát články aby se tady oběvovalali jestli víte jak to myslím:D
a taky chystám příběhy zvířáte takže se máte na co těšit!!!
a tady už slibovaná fotka králičice Lili

Pepina

24. července 2012 v 11:00 | Hvězdulka |  Papoušci a jiní ptáci
Jak už jsem možná říkala k narozeninám jsem dostala andulku. Je od chovatele který andulky kroužkuje, takže je tak trochu i ochočená a dá se s ní hrát daleko víc než s těmi předchozými. Takže tady je Pepina.♥

Můj mazel-3

21. července 2012 v 17:07 | Hvězdulka |  Kvízečky
vyhodnocení

Anketa

2.kolo soutěže
potkanice Lolinka52.6% (10)
pejsek Sára0% (0) :(
papoušek Kikina31.6% (6)
kocour Čertík
15.8% (3)
výtězem tohoto kola se opět stává Lolinka gratuluji
bohuže ale vypadla Sára je mi líto :(
diplomky jak víte budou na konci.
A TADY UŽ 3.KOLO!!
!!!V TOMTO KOLE SE NESMÍ SCHÁNĚT HLASY!!!HROZÍ DISKVALIFIKACE

Ahojky

21. července 2012 v 16:52 | Hvězdulka
Dala bych sem fotky králíka(Lili) a taky mého nového papouška pepinu(napíšu samostatný čánek) ale mám něco s foťákem

Hlasujte

17. července 2012 v 14:32 | Hvězdulka
prosím hlasujte pro mého králíčka a taky pro mě zde
!!JINAK SE KRÁLIČICE NAŠTVE!!