Příběhy z farmy

PZF - 3. Věštec a podivná voda.

24. srpna 2012 v 17:29 | Hvězdulka
v minulích dílech jste si mohly přečíst: Lili pěstuje květiny potom mrkev, ale nakonec se poradí s farmářkou Kuldou co má pěstovat, ale ještě před tím než začne s pěstováním zajde na posvátnouv horu zeptat se větce..

Lekla se ho a přitom myslela jen na jediné, dřív nebo později omdlí z toho puchu. Obří a ukrutně vypadající Věštec jménem "Moudrý Feďa" ji pohledem sjel od hlavy až k patě. Zatřásla se strachy "Ehm, dob-dobrý den, j-j-já chtěla jsem.." zastavila se "chtěla jsem se vás zeptat pane na-a". "Jak to se mnou mluvíš ty nebohá králičice, co si o sobě myslíš! I ty jedna! Copak nevíš že mě můžeš oslovovat pouze - FEĎO?!" prohlásil ukrutnatec. "J-j-já jsem nechtěla jenže, jenže nikdy jsem nebyla u-u u tak moudrého.." opět se zastavila "u tak moudrého Feďi!" dodala poté.
Když se situace poněkud uklidnila a Lily nabrala odvahy poprosila Feďu o radu. Feďa nebyl až tak ukrutý, starý mrzutý suchar jak se zdálo, byl celkem hodný. Poradil ji co a jak. Také ji řekl že se nemá čeho obávat, protože bude jen hezké počasí s každodením maximálně 10minutovým deštěm. Takže to nejlepší pro rostlinky! Lily poděkovala, dala straci trochu mrkve a květin. Vlastně to co pro zatím stačila vypěstovat jako dík za ochotu ji pomoci. Stařec poděkoval a všechno bylo v pořádku.

(Pokračování v celém článku..)

PZF - 2. Začátek farmaření

25. července 2012 v 20:34 | Hvězdulka
V minulém díle ste si mohli přečíst: Králičice Lily se vydá za dobrodružstvím na farmu svého strýčk, který se odstěhoval. Chystá se tam začít farmařit a žít svůj samostatný nový život. Loučí se s rodiči a přijíždí na farmu kde ji čeká pustina. Okolí je však přívětivé a všude okolo rostou květiny a ovoce.

Druhý den šla Lily na obchůzku svých majetků. Zkoumala co se nejvíc pěstuje a co by bylo výhodné pro ni. Radila se s ostatními farmáři, ale nakonec se rozhodla pro pěstování květin. Řekla si že začne něčím co stihne vypěstovat ještě tenhle rok.

Květinky byly voňavé, králičice sklidila jejich semínka ale rozhodla se že nejsou příliš levné na to aby jich měla pole, ani příliš hezké na to aby uchvátili pozornost a ani moc chutné, aby jimi nakrmila svoje bříško. Takže se rozhodla, že bude pěstovat mrkvičku. Ta už byla o něco chutnější, jenže po čase se jí přejedla a měla jí plný sklep.
Nevědela co si počít a tak zašla za vyhlášenou farmářkou celé vsi. Ta ji poradila že pro ni bude nejlepší omezit mrkev a místo toho začít pěstovat zelí, kapustu a mezi to může připlést i trávu. Kterou když bude udržovat bude vynikající a bude výstavní a tak předejde nemocem. Protože zdravá a chutná tráva se najde jen v Kvítečkově takže na tom i vydělá.
Kríličice se tedy rozhodla že příští rok zasadí tyto rostlinky. Potom se ale zalekla co když bude šeredné
počasí? Co potom? Rozhodla se zajít za věštcem moudrým Ferdou až na posvátnou horu. Když vstupila do zatuchlé chajdy zděsila se vypadal ukrutněji než se povídalo...

PZF - 1. Příjezd králíčka

25. července 2012 v 20:00 | Hvězdulka
Jednoho rána se králíčice probudila. Maminka nestačila koukat jak rychle vylezla z postýlky, ale to už si to ťapkala do koupelny kde se rychle přestrojila a vyčistila si zoubky. Tatínek ani nezaregistroval, že jeho dcerka už snědla snídani a drží v ruce dopis, který jim včera přišel.
Když v tom králičice Lily spustila: " Tatínku a maminko, rozhodla jsem se že se na strýčkovu farmu vydám a budu tam farmařit a bydlet. Už jsem dospělá takže se o mě nemusíte bát. Rozhodla jsem se tak protože je mým snem, stát se farmářkou a myslím že ta farma je správná příležitost k tomu abych to zkusila. Farmu tedy nemusíme prodávat, ale nastěhuji se do ní já. Nebojte kufry už mám sbalené a vlak mi jede za 30minut."

Maminka se nestačila divit udiveně zírala až se rozplakala, tatínek jásal že jejich dcera má konečně nějaké cíle do budoucna a že se nechce jen tak poflakovat doma. Oba se s ní rozloučili a odvezli ji na nádraží. Kde se loučili ještě dalších 10 minut. Lily byla taky smutná že odjíždí, ale už se jednou rozhodla a nemínila to vzít zpět.

Je přeci jen velká a chce zažít dobrodružství a poznat nové kamarády. V tom se přiřítil vlak a cestující nejdříve vystupovali a poté ti co chtěli jet dále nastoupili a v tom se vlak rozjel. Průvodčí zapískal, Lily poslala rodičům vzdušnou pusu, tatínek mával a maminka upustila další slzičku a zárověň omdlévala.
Vlak s Lily uháněl co mohl, jako by chtěl snad někoho donat, ale Lily to barla tak že tam aspoň budou rychleji. Mezitím si četla svůj oblíbený farmářský časopis a upíjela mrkvový džus, co ji ještě maminka stihla přichystat. V tom se vlak s hrknutím zastavil a průvodčí ohlásil stanici " Kvítečkov, konečná vystupovat!!" "My už jsme tady?" s poděšením ve tváři si pro sebe řekla Lily.
Kvítečkov byl krásný, oplýval květinami, ovoce jenom zářilo, zelenina se planula a všude bylo vidět, že letošní úroda se opravdu povede. Jen jedno pole bylo spíše zaplevelené, místy jen s hlínou a potom to uviděla. Byl to domek se zahrádkou a dvěmy roztáhlými poli. Přesně ten co jim poslal strýček na fotce. Zděsila se, mezi všemi těmi krásnými sady a poli plnými zeleniny to vypadalo zpustle, cítila se trapně i když vůbec neměla proč.
Přiběhla až k domu, klíčem který měla v dopise domeček odemkla nadechla se vůně, která se linula po domě. Byl to dřevo s levandulí. Když prošla domem, zjistila že je vevnitř zachovalý a dá se v něm bydlet. Kromě prachu který pokryl uklizené místonsti tam nebylo nic. Ani žádná myška ani pavučiny, byl to jinak krásný domeček. Spokoje se uvelebila na posteli a rozhodla se, že otře prach a tak to taky udělala. Když bylo naklizeno spokojeně vyšla ve slunečních brýlích ven, roztáhla si deku a rozvalila se na trávníku. Pozorovala okolní obyvatele jak hospodaří a trhají plevel, v tom ji došlo že ji čeká ještě spousty práce.
Rozhodla se, ale pro válení! Byla příliš utahaná na to aby ještě dnes pracovala.

 
 

Reklama